RSS
poniedziałek, 31 października 2016
Koniec charakterystycznych topoli na Wzgórzu

Żal trochę pięknego widoku z okna, na morenowe wzgórza z zachodami słońca, gdzie ważnym punktem odniesienia krajobrazu na pierwszym planie stanowiły cztery topole. Wycięte w ostatni piątek zmieniły widok. Pewnie ci co mieli do nich bliżej odetchnęli z ulgą, zabierały zapewne dużo światła i mogły stanowić zagrożenie w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia. Osobiście szkoda mi ich bardzo.

piątek, 09 września 2016
babcia na pasach

Skręcam dziś na światłach i zatrzymuję się przed przejściem dla pieszych, na które, pomimo światła czerwonego, wchodzi babuleńka i dziarskim krokiem kroczy, krzycząc coś do mnie i wymachując złowrogo ręką. Uchyliłam szybę i jej uświadamiam, że przecież czerwone jest, a mimo to stanęłam i ją puszczam. Jeszcze mi coś odkrzyknęła. Może daltonistka, myślę sobie, choć dziwne, że ją dotąd życie nie zweryfikowało. Ech...

wtorek, 30 sierpnia 2016
sól i cukier w przedszkolu

Nowy rok szkolny czy raczej przedszkolny związany jest z podpisaniem nowej umowy z panią dyrektor. Niewiele się zmieniło w cenie usług po za stawką za wyżywienie. Stawka wzrosła, bo według nowych norm, należy wyeliminować cukier i sól z diety małych dzieci. Pomyślałam, że skoro o dwa składniki w diecie jest mniej to dlaczego jest drożej ? Spytałam więc. Otóż: cukier należy zastąpić miodem (to logiczne, że wyjdzie drożej). A sól ? Sól wyeliminować (czyli taniej), choć dzieci nie chcą jeść tych niesolonych potraw więc i tak się soli trochę (czyli jest jak było). No i fajnie :) 

środa, 18 maja 2016
Audiobook wieczorową porą

Miesiąc temu w bibliotece zamiast książki wypożyczyłam audiobook. Dwie płyty, pozornie cienkie, zawierały trzytomową opowieść o przygodach na przestrzeni kilkudziesięciu lat, o życiu, śmierci, miłości i przyjaźni. Z prawdziwą przyjemnością, podczas mojej wieczorno-nocnej pracy przy komputerze, przenosiłam się myślami w inne miejsce, pilnie śledząc losy bohaterów. Dotąd przy pracy asystowała mi muzyka; audiobook to rewelacyjna odmiana. Wczoraj dosłuchałam książkę do końca. Czas więc wyjść na spotkanie nowej przygodzie.

piątek, 08 kwietnia 2016
taki dialog wieczorny :)

Życie fotografa to nie bajka. Czasem jest łatwo czasem ciężko, czasem zabawnie, a czasem nie wiadomo o co chodzi. Oto mój wczorajszy dialog z klientem skrócony do istoty rzeczy:

 

klient: Ile będzie kosztować wyrobienie kilku zdjęć ?

ja: Wyrobienie czy zrobienie ?

klient: Wyrobienie

ja: To nie rozumiem, bo wyrobić można dowód osobisty lub ciasto

klient: Sama pani napisała "wyrobienie", mi chodzi o wywołanie

ja: Aha...

środa, 30 marca 2016
3 błędy w nazwie firmy "Dr.Oetker"

Ortografii łatwiej uczyć się wzrokowo niż na pamięć. Niedawno zdałam sobie sprawę, że w nazwie popularnej firmy istniejącej na naszym rynku są aż 3 błędy. Mowa o firmie "Dr.Oetker". Po pierwsze "Dr" pisane z wielkiej litery, po drugie po "dr" nie pisze się kropki, po trzecie między kropką, a kolejnym wyrazem powinien być odstęp. Zaraz odezwą się głosy, że to firma wywodząca się z spoza granic Polski, więc zasady nie obowiązują. Tak, ale to nie zmienia faktu, że patrzymy na błędy i je zapamiętujemy. 

poniedziałek, 29 lutego 2016
zwykły-niezwykły dzień

To był zwykły-niezwykły dzień. Miałam do załatwienia sprawy w kilku miejscach w centrum, a że pogoda kiepska postanowiłam spacer zamienić na komunikację miejską. Wsiadłam do autobusu i po pierwszym przystanku okazało się, że ktoś zostawił pod siedzeniem swoją torbę podróżną. Została doniesiona pod kabinę kierowcy, w okolicy której akurat siedziałam. Ktoś zażartował, że może to bomba, ale nikt się jakoś nie zaśmiał. Na szczęście wysiadałam na kolejnym przystanku. Idąc na inny przystanek na pasach prawie we mnie wjechał jeden kierowca-wariat. W porę się zatrzymałam, słysząc, że nadjeżdża, choć wystarczyłaby chwila nieuwagi lub zamyślenia z mojej strony i byłoby bardzo źle. Czekając na autobus jedna pani kopnęła przez nieuwagę osobie niewidomej białą laskę. Choć przepraszała to moja pomoc, jako osoby stojącej najbliżej całego zdarzenia była przydatna. Gdy jechałam już nowym autobusem, kolejna pani potknęła się wsiadając do pojazdu i nie miała siły wciągnąć do środka swojej wielkiej torby. Wysiadając zastanawiałam się "co jeszcze ?", ale już nic więcej się nie wydarzyło. Niby zwykła podróż autobusem, a ile można załapać plusów w społeczeństwie :) 

czwartek, 04 lutego 2016
Dzień Przyjaciela i Tłusty Czwartek - jednego dnia

Zaskoczyła mnie poranna informacja, że dziś - 4 lutego- jest Dzień Przyjaciela bo przecież Międzynarodowy Dzień Przyjaźni przypada na 30 lipca. Okazało się, że to tylko Facebook'owy pomysł świętowania daty powstania tego serwisu społecznościowego. No i fajnie, niech mają :)

Traf chciał, że dziś także Tłusty Czwartek, który w Ameryce świętowany jest we wtorek, tuż przed Środą Popielcową. Skąd więc taka różnica w obchodzeniu tego święta, nie wiem.

Połączenie w jednym dniu Tłustego Czwartku i Dnia Przyjaciela skłania do niepohamowanego obżarstwa wraz z przyjacielem. Potem wspólne picie mięty na bolący brzuch, wspólne żal i postanowienie diety i wspólne wnioski, że "nic z tego, zaczniemy od kolejnego poniedziałku".  

sobota, 02 stycznia 2016
Szczęśliwego Nowego Roku 2016 !

Życzę wszystkim znajomym i odwiedzającym Szczęśliwego Nowego Roku !

Niech Wasze marzenia się spełniają i niech będzie w nich czas dla najbliższych ! Zdrowia i szczęścia ! 

Happy New Year 2016

Tagi: życzenia
00:14, zostera
Link Komentarze (2) »
czwartek, 26 listopada 2015
Dwa zasłyszane absurdy

Absurd pierwszy:

Mama zwraca uwagę córce, która wraz z koleżankami wspina się i łazi po ogrodzeniu: "Złaź w tej chwili! Dziewczynki nie łażą po płotach!"

Absurd drugi:

Mama upomina córkę, którą zainteresowała leżąca na chodniku butelka: "Zostaw to, nie kop butelki bo potem będziesz musiała ją podnieść i wyrzucić". 

Budujemy stereotypy i wdrukowujemy je naszym dzieciom od samego początku. Ech.

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67
Archiwum
Zakładki:
Tagi
Fotografia: dziecięca, portretowa i okolicznościowa w Trójmieście

stat4u